0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

AYDIN TİCARET BORSASI KONYALILARI ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

AYDIN TİCARET BORSASI KONYALILARI ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

AYDIN TİCARET BORSASI KONYALILARI ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

AYDIN ZEYTİNYAĞI PAZAR PAYININ ARTTIRILMASI PROJESİ DEVAM EDİYOR
AYDIN TİCARET BORSASI KONYALILARI ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş, İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi, ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’ nın Pazar Payının Arttırılması” Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleştirilecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin üçüncüsü 26-27 Aralık tarihlerinde Konya Kulesite AVM’de gerçekleştirildi.

Konyalıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Laboratuvarımız Tadım Paneli Uzmanlarından Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu ve Hakan Gökalp görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” Projemiz kapsamında Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin üçüncüsünü Konyalıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde, proje kapsamında hedeflenen 1000 kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırılarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirdik. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. İfadelerine yer verdi.

Proje kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğinin dördüncüsü 30-31 Ocak tarihlerinde Afyon ‘da gerçekleştirilecektir.

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı