0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

AYSO Zeytinyağı Duyusal Eğitim Seferberliği

AYSO Zeytinyağı Duyusal Eğitim Seferberliği

AYSO Zeytinyağı Duyusal Eğitim Seferberliği

AYSO ZEYTİNYAĞI DUYUSAL EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güney Ege Kalkınma Ajansı ‘2014 Teknik Destek’ kapsamında desteklenen ve Ağustos ayı boyunca devam edecek olan zeytinyağının duyusal eğitiminin ilk hafta eğitimleri AYSO toplantı salonunda başarılı bir biçimde gerçekleştirildi. 

Güney Ege Kalkınma Ajansı ‘2014 Teknik Destek’ kapsamında desteklenen ‘AYSO Zeytinyağı Duyusal Eğitim Seferberliği’ konulu proje bünyesinde açılan eğitimle AYSO üyeleri uygulamalı olarak kaliteli zeytinyağın nasıl olması yönündeki incelikleri öğrendi. 

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğiyle '2014 Teknik Destek' kapsamında desteklenen "AYSO Zeytinyağı Duyusal Eğitim Seferberliği" konulu proje eğitimini AYSO Hizmet Binasında gerçekleştirdi. 1 gün boyunca devam eden eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Zeytinyağının Duyusal Eğitimi ve Zeytinyağı Tadımı Eğitimi alan katılımcılar günün sonunda düzenlenen sertifika töreniyle sertifikalarını da almaya hak kazandı. Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı'nın da katıldığı toplantı gün boyunca devam etti.

Aydın Ticaret Borsası Laboratuar Hizmetleri A.Ş Lab. Müdürü Yüksek Kimyager Burcu Keser'in sunumuyla başlayan "Zeytinyağı Duyusal Eğitimi" bölümünde zeytinin toplanmasından yağ halini aldığı evreye kadar olan süreçte yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Doğru bilinen yanlışlar ve dikkat edilmesi gereken yöntemlerin de vurgulandığı eğitimde üreticinin dikkat etmesi gereken kuralların yanı sıra üretimde verimin artması için yapılacak küçük ayrıntılar da anlatıldı. Ayrıca uygulamalı olarak AYSO üyelerine natürel zeytinyağının nasıl olması yönünde de uygulamalı olarak anlatan Keser, katılımcılara bardak içinde numune olarak verdiği zeytinyağını koklatarak ve tattırarak zeytinyağını duyusal verilerle inceletti. 

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı