0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

AYTB ISPARTALILARI “ZEYTİNYAĞI” İLE BULUŞTURDU

AYTB ISPARTALILARI “ZEYTİNYAĞI” İLE BULUŞTURDU

AYTB ISPARTALILARI “ZEYTİNYAĞI” İLE BULUŞTURDU

AYDIN TİCARET BORSASI ISPARTALILARI “ZEYTİNYAĞI” İLE BULUŞTURDU
AYDIN ZEYTİNYAĞI PAZAR PAYININ ARTTIRILMASI PROJESİ DEVAM EDİYOR

AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş, İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” Projesi kapsamında 20 ilde gerçekleştirilecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin beşincisi 27-28 Şubat tarihlerinde "Isparta Iyaşpark AVM’de" gerçekleştirildi.

Ispartalıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Burcu Keser ve Tadım Uzmanı İdris Kurt görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” Projemiz kapsamında Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin beşincisi, Ispartalıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde tadım uzmanlarımız, proje kapsamında hedeflenen 1000 kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirdi. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. İfadelerine yer verdi.

Proje kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğinin altıncısı "26-27 Mart" tarihlerinde "Denizli’de" gerçekleştirilecektir.

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı