0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

AYTB Tadım Paneli Desteği ile ZZTK, Expo 2016 Antalya'da tanıtım atağında

AYTB Tadım Paneli Desteği ile ZZTK, Expo 2016 Antalya'da tanıtım atağında

AYTB Tadım Paneli Desteği ile ZZTK, Expo 2016 Antalya'da tanıtım atağında

AYTB Tadım Paneli Desteği ile ZZTK, Expo 2016 Antalya'da yine Tanıtım Atağında

Expo ziyaretçilerine kaliteli zeytinyağı seçiminin ipuçlarını verdiler

Türkiye'nin zeytin ve zeytinyağı ihracatını arttırmanın yanında Türkiye’de zeytin ve zeytinyağı tüketimini de arttırmak isteyen Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK), "Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli proje kapsamında yurt içinde tadım etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.

"Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli projenin 2016 yılında tanıtım atağının ikinci ayağı Expo 2016 Antalya fuarında gerçekleştirildi. Popstar Tarkan ve Türk Müziği’nin efsane ismi Emel Sayın'ın konserleriyle aynı günlerde yapılan zeytinyağı tadım etkinliğine ilgi yoğundu.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi'nin, Uluslararası Zeytin Konseyi'nin (UZK) hibe desteği kapsamında hazırladığı "Zeytinyağı: Sağlıklı ve Lezzetli" isimli projesinin ikinci ayağı 16 ve 17 Eylül tarihlerinde Expo 2016 Antalya Fuarı'nda yer alan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) çadırında gerçekleştirildi.

Fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği tadım etkinliği kapsamında Uluslararası Zeytin Konseyi'nce akredite edilen Aydın Ticaret Borsası Laboratuarı'ndan katılan tadım uzmanı Aysun UĞUR ve Ayvalık Ticaret Borsası'ndan katılan tadım uzmanı Aydın ŞENSAL tarafından ZZTK standında lezzet tadımları yaptırılarak, kaliteli ve sağlıklı zeytin ve zeytinyağı ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca standa uğrayan ziyaretçilere tanıtıcı broşür ve promosyon ürün dağıtımı gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinlik boyunca binden fazla kişiye zeytinyağı tadımı yaptırılırken, tüketicilerin kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri ve kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi edinmeleri sağlandı.

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı