0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

Farkındalık Çalıştayı: Seralarda Ve Diğer Çevresel Ortamlarda Pestisit Ve POPs Kalıntıları

Farkındalık Çalıştayı: Seralarda Ve Diğer Çevresel Ortamlarda Pestisit Ve POPs Kalıntıları

Farkındalık Çalıştayı: Seralarda Ve Diğer Çevresel Ortamlarda Pestisit Ve POPs Kalıntıları

Kalıcı Organik Kirleticiler* ( POPs) Farkındalık Çalıştayı: Seralarda Ve Diğer Çevresel Ortamlarda Pestisit Ve POPs Kalıntıları (Uluslararası Katılımlı)

10-12 Mart 2014- PineBay Hotel, Kuşadası, Aydın , Türkiye

Laboratuvarımız analizlerinde bir üst noktaya gelmek için yaptığı çalışmalara devam etmektedir. Bu çalışmalardan bir tanesi olan ve Kuşadası' nda  gerçekleştirilen "Kalıcı Organik Kirleticiler* ( POPs) Farkındalık Çalıştayı: Seralarda Ve Diğer Çevresel Ortamlarda Pestisit Ve POPs Kalıntıları" çalıştayında perseonellerimizden Didem Kazar ile yer almıştır. 

Stockholm Sözleşmesi 2001 tarihinde imzalanan ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) altında (2011 yılı 176 ülkenin taraf olduğu) KOK’ ları azaltacak ya da ortadan kaldıracak olan küresel nitelikli bir anlaşmadır. Türkiye 12 Ocak 2010 tarihi itibariye resmen taraf olmuştur.
Gerçekleştirilen çalıştay; sözleşmenin resmi tarafları arasında yer alan Türkiye’nin, Kalıcı Organik Kirletici Maddelerle (POP’ler) ilgili Ulusal Uygulama Plan sorgulaması, sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine ilişkin mevcut ve önerilen faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve konuyla ilgili akademik çalışmaları içermektedirGerçekleştirilen çalıştay; sözleşmenin resmi tarafları arasında yer alan Türkiye’nin, Kalıcı Organik Kirletici Maddelerle (POP’ler) ilgili Ulusal Uygulama Plan sorgulaması, sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine ilişkin mevcut ve önerilen faaliyetlerin gözden geçirilmesi ve konuyla ilgili akademik çalışmaları içermektedir

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı