0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

MALATYALILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

MALATYALILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

MALATYALILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU

MALATYALILAR ZEYTİNYAĞI İLE BULUŞTURDU
ZEYTİNYAĞI PAZAR PAYININ ARTTIRILMASI PROJESİ TADIM ETKİNLİĞİNE MALATYALILAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) ve Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş ortaklığında, Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurularak, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında tanıtım ve tadım faaliyetlerinin on beşincisi 24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Malatya Park AVM’de gerçekleştirildi. 
Malatyalıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanı İdris Kurt ve Aysun Uğur görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Proje kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğimizin devamında Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 5 ilde daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Proje kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğinin on altıncısı 28-29 Ocak tarihlerinde “Zonguldak’da” gerçekleştirilecektir.

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı