0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

TÜBİTAK TÜSSİDE Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejileri Çalıştayı

TÜBİTAK TÜSSİDE Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejileri Çalıştayı

TÜBİTAK TÜSSİDE Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejileri Çalıştayı

TÜBİTAK TÜSSİDE' de düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Kümelenme Stratejileri Çalıştayı' na Laboratuvarımızı ve Aydın Ticaret Borsası' nı temsilen Laboratuvar Müdürümüz Burcu KESER katılmıştır. Toplantı esansında ypaılan çalışmalarda bütün katılımcılar zeytin ve zeytinyağı ile ilgili deneyimlerini paylaşarak kümelenmenin gerçekleştirilmesi için geliştirilecek stratejilerin oluşturulmasına destek vermişlerdir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı(GTHB) ile TÜSSİDE işbirliğinde yürütülen “Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejileri Geliştirme Projesi” kapsamında stratejik modelleme ön aşaması olan “Strateji Geliştirme Çalıştayı ve Mantıksal Çerçeve Toplantısı” 6-7 Mart 2015 tarihlerinde TÜSSİDE’de gerçekleştirildi. Çalışmaya GTHB proje ekibi, TÜSSİDE proje ekibi ve teknik komite üyeleri dışında kamu, özel sektör, üniversiteler ve STK’lardan  sektör temsilcileri ve kümelenme uzmanları ile birlikte toplamda 56 kişi katıldı.

Proje kapsamının ve şu ana kadar geçirilen aşamaların paylaşılmasıyla başlayan çalışmanın ilk günü, daha öncesinde proje ekipleri ve teknik komite üyelerince oluşturulmuş olan ihtiyaç analizi çalışmasının çıktıları üzerinden ilerledi. Katılımcıların gruplar halinde katkılarının alınması ve sektörün güçlenmesine yönelik yapılması gereken eylemlerin önceliklendirilmesiyle çalışma devam etti. Yine çalışmanın ilk gününde 18-20 Şubat 2015 tarihlerinde yapılmış olan İspanya teknik inceleme ziyareti sonucunda elde edilen bilgiler ve tecrübeler katılımcılarla paylaşıldı.

Çalışmanın ikinci gününde ise Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi (UR-GE) Destek Programı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kümelenme Destek Programı hakkında katılımcılara bilgi verildi. Bilgilendirmeyi takiben bir önceki gün yapılmış olan çalışma sonuçları ışığında oluşturulacak olan kümelenme desteğinin vizyonu, performans göstergeleri ve hedef kitlesi tanımlamalarını içeren çalıştay gerçekleştirildi.

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı