0 256 211 61 43-44-46

Haber Detay

Zeytin, Zeytinyağı Hasat Şenliği

Zeytin, Zeytinyağı Hasat Şenliği

Zeytin, Zeytinyağı Hasat Şenliği

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçılar Birliği, Aydın Ticaret Borsası, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi, Aydın Ziraat Odası ile Zeytindostu Derneği işbirliği ile düzenlenen ‘Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği’ zeytin hasadı ile start aldı. Hasat ile ilgili bilgilendirme AYTB-Zeytinyağı duyusal analiz laboratuvarımızın panelistlerinden Renan TUNALIOĞLU tarafından yapıldı. Bu hasat şenliği çerçevesinde AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş olarak desteğimiz devam etti. Şenlik boyunca kurmuş olduğumuz Stant ile Zeytin ve zeytinyağına ilgi duyan halkımıza bilgiler verildi. İlgilenenlere asitlik analizi görsel olarak anlatıldı. Büyük ilgi gören stantlarımızda halkımıza naturel sızma zeytinyağı eşantiyon olarak dağıtıldı.

Laboratuvarımızın yüklenmiş olduğu bir diğer etkinlik olan ve şenliğin odak noktası olan tadım eğitimlerinde panel başkanımız Burcu KESER Zeytinyağının olması gereken duyusal özelliklerini halkımıza bir kusurlu zeytinyağı ve bir naturel sızma zeytinyağı tattırarak anlattı.

Laboratuvar personellerimizden Mustafa SÖNMEZ ve Nurettin TOPALOĞLU laboratuvar standımızda, Gülsün BULUT Ege İhracatçı Birlikleri standında, Emine BAŞARAN ise Ulusal Zeytin Zeytinyağı Konseyi (UZZK)' nin standında gelen ziyaretçileri bilgilendirerek hasat şenliğine büyük katkıda bulundular.

Hasat şenliği ile ilgili haber linkleri aşağıda verilmiştir.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/kadak/2014/10/18/aydinin-topuklu-efesi-iddiali-2023te-100-milyon-zeytin-agaci

http://www.milliyet.com.tr/aydin-da-zeytin-hasadi-duzenlenen-senlikle-aydin-yerelhaber-429273/

http://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/78006/zeytin-festivali-hasat-ile-basladi

http://www.mucadele.com.tr/haber/aydin/zeytin-baskenti-aydinin-ilk-hasat-senligi-mesut-yarla-basladi/53934

Devamı...

« Ana Sayfaya Dön

Diğer Fotoğraflar

Yukarı