0 256 211 61 43-44-46

Hizmetlerimiz

Laboratuvar Kurulumu & Danışmanlık

  • Ana Sayfa
  • Laboratuvar Kurulumu & Danışmanlık

Laboratuvar Kurulumu & Danışmanlık

Laboratuvarımız bünyesinde kurmuş olduğu danışman ekiple yine ülke genelinde anahtar teslim laboratuar kurulum hizmeti ve akreditasyon danışmanlık hizmetini de başarıyla yürütmektedir. Kurmuş olduğumuz laboratuvarlar arasında Adapazarı Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı ve Düzce Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı bulunmaktadır. Laboratuvar kurmak isteyerek bize başvuran kurum sayısı ise 30 civarındadır. Bu laboratuarlar bütçe yetersizliğinden ya da ortakların veya tarafların anlaşamaması gibi nedenlerden dolayı tamamlanamamıştır.

Laboratuvar kurulumu danışmanlık talebinde bulunan kurumlara öncelikli olarak piyasa araştırması vb faydalı etkinlikler yaparak kuracak oldukları laboratuvar konusunda kısa bir brifing vererek hizmetimize ilk adımı atıyoruz. Laboratuvarın kurulumunun gerçekleşeceği lokasyon dikkate alınarak hangi analizlerin ve hangi birimlerin kurum için faydalı olacağı konusunda araştırmalarımızı yaparak bilgilendirme ile işe başlıyoruz. Yapılan çalışma sonrası kurulum kararı alınırsa laboratvuarı kuruma anahtar teslim veriyoruz. Anahtar teslim laboratuvar derken neleri kastediyoruz:

1.  Mevcut bina için mevzuata uygun yerleşim planının oluşturulması

2.  Cihazların belirlenmesi, satın alınması ve kurulmasını

3.  Analizlerde kullanılacak metotların temini

4.  Bakanlıklara yapılacak kuruluş izni ve faaliyet izni başvurusu, dosya hazırlanması, takibi ve ilgili tüm giderleri

5.  Akreditasyon Kurumuna yapılacak olan başvurular, dosyanın hazırlanması ve takibi,

6.  Personel analiz eğitimleri

7.  Personel cihaz kullanım eğitimleri

8.  Validasyon ve ölçüm belirsizliği eğitimi

9.  Kalite Yönetim Sistemi eğitimleri

10.  Akreditasyon eğitimleri

11.  Akreditasyon dökümanlarının hazırlanması

12.  Bakanlığın talep ettiği dökümanların hazırlanması

13.  Tüm alet ekipmanların kalibrasyonlarının yapılması

14.  Ortak belirlenen uluslararası-yeterlilik testlerine katılım, karşılaştırma testi ve paralel testler ile sonuçların desteklenmesi ve değerlendirilmesi

15.  Akreditasyon Sertifikasının alınması

16.  Karşılaşılan sorunlar için 7/24 uzaktan kontrol sistemi ile Aydın ilinden online anında çözümler sunulacaktır.


Yukarıda sayılan bu parametrelerin hepsi anahtar teslim laboratuvar kurulum danışmalık hizmetlerimizdir.

Talep ettiğiniz taktirde gıda kontrol labortuvarı, Su-atık su laboratuarlarınız itina ile kurulur ve işletmeye hazır bir halde kurumunuza teslim edilir.

Kurumunuzda bir laboratuvar var. Ancak akredite değilsiniz ve akredite olmak istiyorsunuz. Bu konuda da yine AYTB Laboratuvar Hizmetleri A.Ş olarak gerek eğitimler gerekse A’ dan Z’ ye bütün çalışmalar olsun hizmetlerimiz arasındadır.

Danışmanlık uzmanlaşılmış bir konuda yardım talep eden tarafa deneyimlerden faydalanılarak edinilmiş olan bilgilerin aktarılması demektir.

Biz bu hizmeti veriyoruz ve sizlere de bu hizmeti sunmak istiyoruz. Daha kaliteli ürünler ve daha sağlıklı bir gelecek için gelin birlikte laboratuvar kuralım.


Devamı...
Yukarı