Mikrobiyoloji Analiz Laboratuvarı

Mikrobiyoloji Analiz Laboratuvarı

Mikrobiyoloji Analiz Laboratuvarı

Değişen zamanla beraber artık beslenme alışkanlıklarımızda değişti. Daha çok hazır gıda tüketiyoruz ve evimiz dışında besleniyoruz. İş hayatımız dolayısı ile olsun tatil için gittiğimiz her şey dahil otellerde konaklama sebebiyle olsun hijyen şartlarının nasıl olduğunu bilmeden gıdaları tüketiyoruz. Bu koşullar sağlığımız açısından çok önemli riskleri de birlikte getirmektedir. Ortalama olarak Türkiye ‘de insanların yılda 3 kez gıda kaynaklı mikrobiyolojik zehirlenmeye maruz kaldıkları ve zehirlenmelerin sonunda çok basit ishal veya 1 hafta işe gelemeyecek kadar ağır ishal, kusma ve ateş ile karşılaştıkları kabul edilmektedir.

Bunun yanında eğer bir gıda üreticisi gözünden bakarsak ürettiğimiz ürünlerin mikrobiyel açıdan ne kadar temiz olduğunu biliyor muyuz? Hijyen şartlarını sağlamak için harcadığımız paralar bize gerçekten faydalı oluyor mu? Ürettiğimiz bir gıdadan kaynaklanan bir sorun sebebiyle tüketici zarar görürse bu bizi hem maddi yönden hem de manevi yönden büyük zararlara uğratır.

Bu sebeplerden dolayı öncelikli kuruluş amacı hizmet olan AYTB Lab. Hizm. A.Ş. bünyesinde 2005 yılında Mikrobiyoloji laboratuvarımızı kurarak faaliyete geçirdik. Analiz sonuçlarımızın doğruluğunu garanti altına almak amacı ile kapsamımızdaki analizleri TÜRKAK tarafından akredite ettik. Belli aralıklarla revize edilen Türk Gıda Kodeksi Mikrobiyolojik Kriterler Tebliği sürekli takip edilerek kapsamımızdaki analizler arttırılmakta ve akredite edilmektedir.

Alanında uzman personeli ile mikroorganizmaların insan sağlığına olumsuz etkilerinden sakınma bilinciyle çalışmalarını sürdüren laboratuvarımızda mikrobiyoloji laboratuvarına giriş de hijyen kabini kullanılarak ve laboratuvar içinde temiz oda sistemi mantığıyla kurulmuş 24 saat çalışan havalandırma sistemi ile analiz sonuçlarının doğruluğu garanti altına alınır.

Bölümümüzde yapılan analizlerin sonuçlarının yorumlanmasını talep eden firma ve müşterilerimize alanında uzman personeli ile gerekli bilginin aktarılarak firmanın aydınlatılması ve neticesinde firmalara alınması gereken önlemler ile ilgili ışık tutulur.

  • +90 (256) 211 61 43-44-46
  • Aydın Ticaret Borsası | Ata Mahallesi, 738 Sk. Blok No:2, İç kapı No:301, Efeler/ Aydın
  • info@aytblab.com
  • http://www.aytblab.com

Kategoriler

We understand the importance of approaching each work integrally and believe in the power of simple.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)